Automobiliai su CNG
Automobiliai su CNG


Automobiliai su CNG pritaikytais varikliais

Gamtinės dujos gali būti naudojamos visų tipų automobiliuose:

lengvuosiuose keleiviniuose ir kroviniuose, sunkvežimiuose bei autobusuose. Dėl savo naudojimo specifikos ir ekonominės bei ekologinės naudos šie degalai labai tinka keleiviniams ir maršrutiniams taksi, smulkių užsakymų ar siuntinių išvežiojimo automobiliams, komunalinio ūkio transportui bei miesto keleiviniams autobusams.

Bipower_240.jpg

Lengvieji - asmeniniam naudojimui ir verslui

Šiuo metu jau daugelis automobilių gamintojų gali pasiūlyti ir asmeninės, ir komercinės paskirties lengvuosius automobilius su varikliais, naudojančiais suslėgtas gamtines dujas Tai - Fiat, Volkswagen, Opel, Ford, Mercedes-Benz, Peugeot, Citroen, Renault, Volvo.

Sunkieji - krovininiai automobiliai ir autobusai

Sunkusis transportas, krovininiai automobiliai bei autobusai, taip pat yra gaminami, pritaikant juos naudoti CNG. Suslėgtas gamtines dujas gali naudoti šių prekinių ženklų transportas: Iveco / Irisbus, MAN / Neoman, Mercedes-Benz, Jelcz, Soliaris, Scania, Tedom, Volvo.

Perdarytieji

Vadinamieji "perdarytieji" automobiliai - tai yra standartiniai automobiliai, kuriuose pritaikoma tam tikra speciali įranga, leidžianti naudoti dvi degalų rūšis (dual fuel - dveji degalai): benziną ir dujas arba dyzeliną ir dujas. Perdaryti galima ir lengvuosius, ir sunkiuosius automobilius. 

Lengvieji - Daugumą benziną naudojančių lengvųjų automobilių galima pritaikyti naudoti CNG. Pritaikius specialią įrangą, automobilis perdaromas panašiai, kaip ir suskystintų naftos dujų naudojimui. Toks automobilis gali naudoti ir benziną, ir CNG.

Sunkieji - Gamtinių dujų savybės ir šiuolaikinės technologijos leidžia pritaikyti naudoti CNG ir sunkiuosiuose automobiliuose su dyzeliniais varikliais. Sumontavus gamtinių dujų įpurškimo sistemą, apie 70% dyzelino yra pakeičiama CNG. Tokiu būdu, 30% sumažėja išlaidos degalams, ženkliai sumažėja automobilio skleidžiamas triukšmas bei į aplinką išmetamų teršalų kiekis. Be to, mechaninis įsikišimas į variklį šiuo atveju visiškai minimalus ir automobilis bet kada gali važiuoti naudodamas vien dyzeliną.

© UAB „Autoidėja", Ozo g. 10A, LT-08200 Vilnius, tel. +370 5 235 71 97, faks. +370 5 235 60 89, el. paštas: info@autoideja.lt