Ar CNG saugu?
Ar CNG saugu?


Gamtinės dujos susidaro, vykstant natūraliems procesams ir yra visiškai nekenksmingos gyviems organizmams. Kadangi gamtinės dujos yra lengvesnės už orą, tai patekusios į aplinką, jos kyla į viršų ir greitai išsisklaido. Gamtinių dujų nuotėkis neužteršia dirvožemio, vandens ar oro. 

Aplinkoje gamtinės dujos gali užsidegti, tik esant 5-15% dujų koncentracijai ore. Esant mažesnei dujų koncentracijai, jos neužsidega, o esant didesnei, jų degimui trūksta deguonies. Be to, tam, kad gamtinės dujos  užsidegtų, reikalinga aukštesnė, nei kitiems degalams temperatūra.

Automobiliuose gamtinės dujos yra saugomos storasieniuose plieno, aliuminio arba anglies pluošto balionuose. Šie balionai sukurti taip, kad išlaikytų ne mažesnį, nei 500 bar slėgį (o tai 2,5 karto daugiau nei maksimalus užpildymo slėgis) ir tarnauti ne trumpiau, kaip 20 metų.

Saugu_1.jpg
Kadangi gamtinės dujos laikomos aukšto slėgio sąlygomis, automobilių degalų sistemos yra žymiai tvirtesnės ir daug sunkiau pažeidžiamos.

 

© UAB „Autoidėja", Ozo g. 10A, LT-08200 Vilnius, tel. +370 5 235 71 97, faks. +370 5 235 60 89, el. paštas: info@autoideja.lt